Projekt bez tytułu (92).png
HUGON KOWALSKI. Od 2010 roku prowadzi pracownię projektową UGO. W 2011 roku ukończył studia na kierunku Architektura i Urbanistyka na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, na 4 roku studiów rozpoczął pracę jako asystent w Pracowni Projektowania Architektonicznego I - kierowanej przez profesora arch. Andrzeja Kurzawskiego. Autor projektu “Let's talk about garbage” prezentowanego na wystawie głównej Międzynarodowego Biennale Architektury w Wenecji w 2016 roku. Laureat nagrody Archiprix International Award za najlepszy dyplom architektoniczny na świecie obroniony w latach 2011-2013. W 2019 roku otrzymał za działalność edukacyjną i społeczną medal “Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Fan konkursów architektonicznych. Bardzo miły człowiek.
Uzasadnienie 

Umiejętność współpracy i twórcza wymiana myśli to dziś bezcenne wartości, prowadzące do najlepszych rozwiązań we współczesnej architekturze. Jednocześnie specyfika naszego zawodu oparta na rywalizacji i powszechność wyłaniania najlepszych projektów w drodze konkursów sprawia, że bardzo często stajemy nie obok, a naprzeciwko siebie. W finale kategorii "Młody Twórca" znalazły się trzy postacie, które prezentują bardzo wyrównany, wysoki poziom projektowy będący efektem kilkunastu już lat doświadczenia w dziedzinie architektury. Wszyscy trzej nominowani twórcy przeszli indywidualną drogę rozwoju, która ukształtowała ich różne i jednakowo silne osobowości - co jednak nie stawało na przeszkodzie w podejmowaniu przez nich wspólnych działań projektowych. 

W związku z tym Sąd konkursowy podjął decyzję o przyznaniu trzech równorzędnych nagród dla: Hugona Kowalskiego, Adama Wiercińskiego i Borysa Wrzeszcza z nadzieją na ich dalszy, równie dynamiczny rozwój oraz gotowość do wspólnego działania z korzyścią dla architektury Wielkopolski.

MŁODY TWÓRCA 2020